Expositie De verborgen impact van bestrijdingsmiddelen
Expositie De verborgen impact van bestrijdingsmiddelen
3 februari 2026 - 1 maart 2026
- Organisatie: de Zeeuwse Bibliotheek
De tentoonstelling De verborgen impact van bestrijdingsmiddelen laat zien welke invloed bestrijdingsmiddelen hebben op mens en natuur. Met verhalen, cijfers en beeldmateriaal wordt duidelijk hoe deze stoffen in ons dagelijks leven terechtkomen en wat daarvan de gevolgen zijn.
Er is speciale aandacht voor de relatie tussen bestrijdingsmiddelen en de ziekte van Parkinson. Feiten en cijfers worden aangevuld met aangrijpende portretten van mensen met Parkinson, gefotografeerd in de omgeving waarin zij met bestrijdingsmiddelen in aanraking kwamen. De foto’s en de documentaire over waterkwaliteit zijn gemaakt door nationaal en internationaal bekend fotograaf en documentairemaker Kadir van Lohuizen.
De tentoonstelling is een initiatief van ParkinsonNederland, Natuur & Milieu en Parkinson Vereniging en FNV.
Lezing Jolien Bogers
Op 10 februari geeft Jolien Bogers als onderdeel van de expositie een lezing over de stand van zaken en hoe nu verder. Benieuwd? Kom ook en meld je hier aan.
Datum
3 februari – 1 maart 2026
Tijd
Maandag – vrijdag 09:00-17:00 en zaterdag 09:00-16:00 uur
Locatie
ZB Bibliotheek Middelburg
Aanmelden
Aanmelden is niet nodig
Meer weten?
Ga naar de website van de ZB
Terug naar agendaExpositie De verborgen impact van bestrijdingsmiddelen
ZMf (Zeeuwse Milieufederatie), Kousteensedijk, Middelburg, Netherlands